תפריט

חדשות

לרגל פתיחת האתר נרשמים חדשים באתר יקבלו בדואר רגיל את חוברת העזר "פתרונות לסביבה מסוכנת" חינם!
כמו כן הפתעות, טיפים וציטוטים חכמים במיוחד, ישלחו במייל פעם בשבוע, ויעזרו לך לעשות את היום!

סולם הטונים הרגשיים

האם תוכל לחזות התנהגות אנושית מראש?

כמה מצבים היית יכול למנוע מראש אם היית חוזה מה הולך להיות?
אם היית יודע איך מישהו אחר יתנהג או מה הוא יעשה? כמה כאב היית יכול לחסוך מעצמך ומאחרים אם...?
הקיום שלנו קשור לאנשים אחרים: האדם שאיתו בחרת לחיות, שותף עסקי או בעל חנות המכולת שממנו קונים כל יום. אף אחד לא יכול לחיות לבד.
 איך תוכל לבחור נכון שותף לחיים, שותף עסקי וכ' עוד לפני שהתחייבת למערכת יחסים...?
 
ל.רון האברד חקר את הרגשות שמניעים את האדם לפעולה. הוא גילה חוקיות אוניברסאלית בקשר לרגשות אלו, וגילה שישנו סדר מסוים בו כל האנשים עולים או יורדים באופן אחיד. הוא כינה זאת בשם "סולם הטונים הרגשיים".

בכל טון רגשי אדם פועל בדרך מסוימת: יש לו את הדרך שלו להתייחס לילדים, למין, לאנשים אחרים לערכים וכ'
לדוגמא: האם ידעת שאדם שנמצא בטון רגשי של כעס משקר באופן בוטה והרסני, משתמש במין כענישה, ומטפל בילדים בצורה אכזרית? או האם ידעת שאדם שנמצא בטון רגשי של עליצות הוא נאמן, יש לו עניין רב בנין השני והוא אוהב ילדים?
ישנה טבלה בספר המתארת 24 היבטים שונים של התנהגות בכל טון רגשי. איך תזהה איפה האדם האחר נמצא בסולם הטונים הרגשיים? איך תראה זאת בעיניים שלו. ידע חשוב ביותר, כלי חזק לחיים. סולם הטונים הרגשיים.

 

תוצאות מיישום וסיפורי הצלחה

 


ידע על סולם הטונים והיכולת להשתמש בו נתנו לאנשים חירות חדשה בהתמודדותם עם אחרים, שלא היתה יכולה להתקיים עבורם אחרת. הם נתנו להם את היכולת לחזות את התנהגותם של אחרים ולהתמודד עמם בהצלחה, ואין זה משנה אם אדם היה באפתיה, יגון, פחד, כעס, אנטגוניזם, שעמום, עליצות או התלהבות. המיומנות להעלות אדם אחר בסולם הטונים מושגת בקלות בעזרת ידע זה.

אנשים רבים גילו שהפעולות, התגובות וההתנהגות של אנשים אחרים ניתנים לחיזוי מדויק כאשר ניתן להבחין היכן הם בסולם. החיים פחות מבלבלים או מסתוריים. ניתן לחזות גם את הבריאות, את פוטנציאל ההישרדות ואת אריכות הימים של אדם או של קבוצה. הדרך שבה אדם אחר יתייחס לרכושו או לרכושך נעשית ברורה.

אנשים מכל שכבות החיים: אמנים, מופיעים, שחקנים, מנהלים, מנהלי עבודה ומורים, כולם מעידים שהשימוש בטכנולוגיה הזאת מציב אותם מאחורי ההגה בחיים. היכולת לחזות את התנהגותם של אחרים הופכת את החיים למשחק שבו אפשר לנצח, כפי שהסיפורים הבאים מראים.

הידיעה כיצד אנשים ברמות טון שונות מגיבים עשתה את כל ההבדל אצל קבלן מדרום-קליפורניה. הוא חווה עלייה אדירה במיומנות הכללית שלו עקב למידת הנתונים האלה.

   "הניסיון להיות הגיוני כאשר התמודדתי עם אנשים בתחומים הנמוכים של סולם הטונים תמיד שיגע אותי, בעיקר אנשים באנטגוניזם.
ברגע שידעתי את הנתונים על סולם הטונים, לא הוטרדתי יותר על-ידי לקוחות מסוימים, במיוחד אותם לקוחות אנטגוניסטיים שהייתי צריך לשרת. ניהול העסק שלי הפך לקלי קלות וסטטיסטיקות המכירה האישיות שלי שולשו בתוך שבועות ספורים בלבד. הייתי הרבה יותר גורם בעיסוקי עם אנשים."

אישה שעבדה בחברת טלקומוניקציה בפלורידה, התייאשה כשנתבקשה לראשונה לעשות קורס מכירות, אך נדהמה לגלות שהיא מסוגלת לעשות עבודה כזאת בהצלחה. היו לה שיקולים משלה בנוגע לאנשי מכירות, והיא לא רצתה להיות

   "אחת מאותם אנשי מכירות מעצבנים שמתקשרים אליך בזמן הכי לא מתאים כדי לספר לך על משהו שאין לך בו שום עניין". אולם, התמזל מזלה והיא עשתה קורס מכירות שכלל נתונים על סולם הטונים הרגשיים.

   "ממש נהניתי מהקורס הזה ומההישגים שקיבלתי ממנו! שמעתי על סולם הטונים הרגשיים קודם לכן, אך לא היה לי שום מושג של ממש כיצד להשתמש בו. והבנתי שלאנשי מכירות 'גרועים' אין את הנתונים, אז אין פלא שהם מעצבנים! בעזרת הטכנולוגיה הזאת אני יכולה להתחיל כעת את השיחה ברמת הטון הנכונה ולגרום למכירות שלי לשגשג!"

בדנמרק, לנערה היתה בעיה עם חבר. משהו הטריד אותו, והוא לא היה מוכן לתקשר על כך. היא ניסתה לדבר איתו, אך הוא עדיין לא היה מוכן להגיד מה היתה הבעיה. סרבנותו יצרה מורת רוח גדולה ביניהם. היא החליטה לכתוב לו מכתב עליז מאוד, אך להפתעתה, המכתב לא השפיע עליו כלל. כאשר היא שאלה אותו על כך, הוא אמר לה שהוא אפילו לא זוכר מה כתוב במכתב! בסופו של דבר היא פתרה את הדילמה הזאת בעזרת סולם הטונים.

   "הבנתי לבסוף שהתקשורת שלי היתה גבוהה מדי לרמת הטון שלו, ולכן היא לא הובילה לשום תקשורת. לכן כתבתי לו מכתב נוסף שהיה קרוב יותר לרמת הטון שלו, ולמרבה הפלא זה ממש הגיע אליו! הוא התחיל לדבר איתי ואנחנו שוב חברים.
אלולא היתה לי הטכנולוגיה על סולם הטונים, הייתי מרימה ידיים. הטכנולוגיה הזאת נתנה לי מספיק אומץ כדי לכתוב לו מכתב נוסף. אחרת, הייתי נכנסת לאפתיה בנוגע לכך והייתי מאבדת חבר טוב מאוד. במקום זאת, בעזרת סולם הטונים ובעזרת תקשורת, העליתי אותו בסולם והצלתי את החברות שלנו!"

נערה בסקנדינביה נפרדה בדיוק מהחבר שלה. למרות שהיא לא היתה מאושרת במיוחד, היו לה הנתונים על סולם הטונים. היא החליטה להשתמש בכלי הזה כדי לשנות את מהלך חייה:

   "היו לי חברים טובים רבים, אבל לא היו מועמדים לחבר. בחור חדש הצטרף לקבוצת החברים שלנו. נכנסנו לתקשורת זמן קצר אחרי שהוא הצטרף לקבוצה, והבנתי שיש לנו רמות תקשורת כמעט זהות. הוא נראה בחור נחמד מאוד. הייתי מעירה שצריך לטפל במשהו, והייתי מסתובבת, והוא היה עסוק בטיפול בכך. הוא היה אומר שאנחנו צריכים לחמניות לארוחת הערב, ואני כבר הייתי בדרכי למאפיה. אני הייתי מזכירה משהו והוא היה מספר לי שהוא בדיוק חשב על כך. התאמנו בצורה מושלמת על סולם הטונים. הסתכלתי על כך וצחקתי לעצמי, כי הוא ממש לא היה סוג הבחור שהייתי מחפשת קודם לכן. קודם, תמיד הסתכלתי על ההופעה בלבד, מה שגרם לחוויה בסגנון הימורים. אבל הבחור הזה התאים באמת, ובתוך שבועות החלטנו להתחתן ואכן התחתנו."
 לרכישה מיידית לחצו כאן

או התקשרו חינם 1-800-800-107

הספרון כולל: בחינה עצמית להבנה החלק התיאורטי,תרגילים מעשיים להגברת היכולת ליישם הלכה למעשה את הידע, דוגמאות ותוצאות מיישום ברחבי העולם. זהו ספרון עם ידע מרוכז ואפקטיבי לשיפור החיים. מתאים כחומר עזר למאמנים אישיים.
 
הספרון הוא חלק מ'האנציקלופדיה של החיים' הכוללת בונוסים נוספים
לקבלת מידע על האנציקלופדיה של החיים התקשר להזמנות: 1-800-800-107 דאנאקוד: 567-34

ספרוני העזר

 • חקירות
 • יעדים ושאיפות
 • נישואין
 • הדינמיקות של הקיום
 • מרכיבי ההבנה
 • האינציקלופדיה של החיים
 • סולם הטונים הרגשיים
 • תקשורת
 • איך לפתור קונפליקטים
 • סיועים למחלות ופציעות
 • שלמות אישית ויושר
 • תשובות לסמים
 • אתיקה ומצבי פעולה
 • הגורם לדיכוי
 • פתרונות לסביבה מסוכנת
 • ילדים
 • כלים למקום עבודה
 • יסודות ההתארגנות
 • יחסי ציבור
 • טכנולוגיית הלמידה
 •