תפריט

חדשות

לרגל פתיחת האתר נרשמים חדשים באתר יקבלו בדואר רגיל את חוברת העזר "פתרונות לסביבה מסוכנת" חינם!
כמו כן הפתעות, טיפים וציטוטים חכמים במיוחד, ישלחו במייל פעם בשבוע, ויעזרו לך לעשות את היום!

תקשורת

תקשורת היא הבסיס ליחסי אנוש בריאים

האם קורה שתקשורות שלך גורמת למפחי נפש עם אנשים אחרים, עם בני משפחה, עם חברים לעבודה וכ'?
האם קשה לך לעמוד ולדבר מול קהל?
האם קשה לך לדבר עם אנשים מסוימים על נושאים מסוימים?
האם אתה מעוניין לשפר יחסים עם מישהו?
האם אתה שואף לחיות חיים מלאים ולהנות מהם?
 
אם כן, אתה חייב לשפר את יכולתך לתקשר...

"אדם חי במידה שבה הוא יכול לתקשר", כך כתב ל. רון האברד.

ל. רון האברד, הקדיש לנושא התקשורת הבין אישית תשומת לב רבה כיוון שהוא הבין שמיומנויות תקשורת הן הכרחיות בכל תחום של יחסי אנוש. הוא חקר את הנושא ממש לעומק, ובסופו של דבר הוא כתב מאות אלפי מילים על נושא חיוני זה וכן פיתח תרגילים מיוחדים לשיפור התקשורת. היתרונות של תקשורת יעילה רבים מספור, מאחר שהם משפרים את כל ההיבטים של החיים מן התחום האישי ועד למקצועי. היכולת לתקשר היא חיונית להצלחה בכל פעילות. בספרון זה תלמד מה טוב בתקשורת, ואיך לזהות את הרע, מהם החלקים המרכיבים תקשורת ואיך להשתמש בהם, ומדוע תקשורת רבה יותר, לא מעטה יותר, מביאה לאדם חופש רב יותר. כמו כן, כיוון שלא מדובר כאן בתיאוריה בלבד אלא בשיפור תקשורת הלכה למעשה, כלולים בספרון זה מבחר של תרגילים חשובים שמר האברד פיתח אשר משפרים את רמת התקשורת של אדם ויש להם יישום מעשי רב בחיים. הבנה מעמיקה של נתונים אלה תספק בידך את הכלים לתקשורת בריאה. שפר את החיים שלך בעזרת תקשורת

תוצאות מיישום וסיפורי הצלחה


רמת ההצלחה של אדם קשורה ישירות לרמת התקשורת שלו. אנשים שמבינים את היסודות של תקשורת טובה גורמים לאחרים סביבם להרגיש נינוחים, להרגיש שהבינו אותם ושהכירו בהם. בקיצור, הם גורמים לאחרים להרגיש בעלי ערך וחשובים.
הסיפורים שלהלן הם עדות לעובדה שאדם חי במידה שבה הוא יכול לתקשר, ושתקשורת היא הפשר העולמי.

באירופה, לאם אחת היו קשיים רבים לתקשר עם ביתה בת ה-16. היחסים ביניהן נעשו אפילו מתוחים יותר כשהיא גילתה שביתה נהגה לקחת סמים. הנה מה שהיה לה לומר על קורס התקשורת של סיינטולוגיה ששתיהן השתתפו בו יחד כחלק מתכנית  לגמילה מסמים.

"קורס זה לקח רק שעות ספורות מדי יום. באותו זמן בתי ואני לא דיברנו למעשה זו עם זו. זה היה בעיקר רק 'שלום' ו'להתראות'. קורס התקשורת לא רק עזר לנו להתחיל לתקשר שוב, אלא לימד אותנו כמה דברים יקרי ערך על תקשורת עם אדם אחר. למדנו איך להיות נינוחות בסביבת אנשים אחרים, איך לדבר ולהקשיב בצורה יעילה, איך לעמת את הבעיות שלנו ובעיות בכלל, ולא לברוח מהן. הדברים שלמדנו באותן שעות ספורות יישארו איתנו לכל החיים."

אחות מתנדבת בדרום-אפריקה נסעה במונית ביחד עם כמה אנשים אחרים כאשר אדם נרגז המנפנף בסכין ניסה לשדוד אותם. באותו רגע היא שאלה את עצמה "איזה נתונים שלמדתי בסדנאות של סיינטולוגיה שבהן השתתפתי אני יכולה ליישם כאן?" היא למדה על תקשורת, והחליטה שכל מה שעליה לעשות הוא להתייצב מול האדם וגם מול הסיטואציה ולהשתמש במיומנויות התקשורת שלה. בשלב זה היא החלה לדבר אל האדם בשקט, כשהיא אומרת לו לא לעשות משהו שלאחר מכן הוא יתחרט עליו, רק למען כמה פרוטות. דבר זה נשמע הגיוני לפושע והוא החזיר את הכסף לכולם במונית. היא היתה גאה שהיא היתה מסוגלת לטפל בסיטואציה תוך שימוש במיומנויות התקשורת שהיא רכשה בסדנאות של סיינטולוגיה.

בחור צעיר מהוואי, שהיה מדוכא בצורה קיצונית, חיפש פשוטו כמשמעו בניין גבוה לקפוץ ממנו. למרבה המזל, הוא לא מצא בניין גבוה מספיק לפני שחבר ייעץ לו לעשות במקום זאת קורס בסיינטולוגיה על תקשורת. הוא הלך ועשה את הקורס, למרות שהוא כמעט לא ידע קרוא וכתוב. כדבריו:

"עברתי מאדם שרוצה להיות מסמר לאדם שהוא פטיש. זה לגמרי שינה את חיי! החברים שלי לא יכלו להאמין לשינוי המופלא שחל בי."

לגדול כבת גיל העֶשרֵה היה קשה מאוד עבור נערה צעירה מלוס-אנג'לס, מאחר שהיא לא היתה מסוגלת לתקשר עם הוריה כפי שהיא היתה רוצה. היא סיפרה:

"אהבתי את הורי, אבל לפעמים התקשורת שלי לא היתה מגיעה אליהם. אני, כמובן, האשמתי אותם על כך. אחרי שלמדתי את נוסחת התקשורת, ולמדתי מהי תקשורת דו-כיוונית, הופתעתי מאוד לגלות שזה היה די קל לדבר עם הורי. אנחנו יכולים עכשיו לדבר כמעט על כל דבר ויש בינינו הבנה, כשקודם היא לא היתה קיימת. האהבה בינינו גדלה ואני מאוד מאושרת מכך. איזה הבדל זה עשה בחיים שלי. תודה לך, מר האברד."

בעיר ניו-יורק, נערה שזה עתה למדה על הטכנולוגיה של ל. רון האברד בנושא תקשורת, היתה בדרכה הביתה עם בעלה ערב אחד, כשהם שמעו חריקת בלמים פתאומית וחבטה. הם צעדו במהירות למקום האירוע – אדם נפגע ממכונית נהוגה על-ידי נהג שיכור. הנערה אמרה שרק על-ידי הידיעה של נוסחת התקשורת והשימוש בה ואיך לשלוט במצב, היא היתה מסוגלת לטפל בהרבה בלבול:

"היה ברור שהאדם סובל מכאבים. בעלי החל מיד להשתמש בטכניקות בסיסיות של סיינטולוגיה כדי לסייע לאדם, ואמר לי להתחיל להכניס סדר בסביבה. לכן הוצאתי את הנהג השיכור ואת ארבעת האנשים השיכורים הפרועים מתוך מכוניתם, והכנסתי אותם תחת שליטה. בשלב זה קהל של כחמישים איש התאסף סביב, ובתוך עשר דקות, תוך שימוש במה שלמדתי על תקשורת, גם הם היו תחת שליטה. כשהמשטרה הופיעה, לא היה למעשה כלום שנותר עבורם לעשות. אמרתי לאחד מהם מה עשינו, ואז שוטר אחר, שלא שמע את מחזור התקשורת בינינו, ביקש ממני לעבור מעבר לחבל. השוטר שאיתו דיברתי אמר לו 'לא אותה, היא זאת שעשתה בשבילנו את העבודה!' הנהג הובל לבית-הסוהר, והאדם שנפגע הרגיש כבר יותר טוב והיה בדרכו לבית-החולים. נלקחנו לתחנת המשטרה והגשנו תלונה כעדים, ומחלקת המשטרה של ניו-יורק הודתה לנו. הסמל אמר לנו שהוא היה רוצה שהרבה יותר אנשים יהיו מסוגלים לעשות מה שעשינו. החומר הזה עובד!"

תקשורת היוותה בעיה רצינית לאישה שגרה בחוף המערבי בארה"ב. היא היתה ביישנית עד להכאיב, וכתוצאה מכך החיים היו די אומללים. כך היא תיארה את המצב:

"לפני שלמדתי על נוסחת התקשורת, לא דיברתי עם אף אחד שלא הכרתי ממש טוב. הייתי נשענת על הקיר במסיבות. הייתי חייבת לשאול לדעתו של מישהו לפני שעשיתי כל החלטה בחיי. היה לי חבר אחד במשך ארבעה שבועות בלבד, והייתי בת עשרים וחמש! עכשיו אני הרבה יותר בטוחה בעצמי. אני מחליטה את ההחלטות שלי בעצמי והן תמיד נכונות, ואני מרגישה שאני יכולה לדבר בחופשיות עם כל אדם שאני פוגשת. אני הרבה יותר קרובה למשפחה שלי ובחודש שעבר התארסתי. הידיעה של נוסחת התקשורת והשימוש בה ממש שינו את חיי."

קורס התקשורת בסיינטולוגיה נתן לאדם מדרום קליפורניה הישגים עצומים, שיפר את מערכת היחסים שלו עם משפחתו ושיפר את תפקודו בעבודה.
 
"חוויתי תועלת מיידית מת"רים, הן במערכות היחסים שלי עם אישתי וילדיי, והן בעבודתי. אני מיישם את כל התרגילים עם תוצאות פנטסטיות. תקשרתי עם אישתי באופן ישיר בפעם הראשונה מזה שישה חודשים ללא שום ויכוח. שנינו היינו מאושרים! התחלתי להקשיב בפועל לילדיי, ולימדתי אותם איך לתת וידוע לאחרים בשיחה. היה שינוי ניכר בהתנהגותם כתוצאה מכך. וחוויתי שיפור מדהים ביעילות בעבודתי! אתה יודע, באמת יש כאן משהו!"

חוזה ידע שהוא זקוק למיומנויות תקשורת טובות יותר על מנת לטפל בחייו, לכן הוא נרשם לקורס תקשורת ונדהם מהשינוי המיידי מביצוע תרגילי ההכשרה.

"אחרי שהתחלתי ליישם את הת"רים, הבנתי כמה מהטעויות שעשיתי בניסיונות התקשורת שלי עם אחרים. מהר מאוד למדתי את ההבדל בין 'דיבור' לבין 'תקשורת'. עכשיו אני יכול לגשת לאנשים שמהם נהגתי להימנע. אני מתקשר כעת עם האנשים האלה בצורה תכליתית. אני יכול גם להתחיל שיחות עם טאקט, לגרום להן להימשך ולסיים אותן עם כל אדם. אישתי ואני נמצאים כעת בתקשורת איכותית במקום רק 'לדבר' זה עם זו. זאת הצלחה גדולה!"

לרכישה מיידית לחצו כאן

או התקשרו חינם 1-800-800-107

שם הספרון: תקשורת
מבוסס על עבודותיו של ל.רון האברד
מספר עמודים: 57 עמודים, כולל תמונות צבעוניות להמחשה.

הספרון כולל: בחינה עצמית להבנה החלק התיאורטי,תרגילים מעשיים להגברת היכולת ליישם הלכה למעשה את הידע, דוגמאות ותוצאות מיישום ברחבי העולם. זהו ספרון עם ידע מרוכז ואפקטיבי לשיפור החיים. מתאים כחומר עזר למאמנים אישיים.
הספרון הוא חלק מ'האנציקלופדיה של החיים' הכוללת בונוסים נוספים. לקבלת מידע על האנציקלופדיה של החיים התקשר 
להזמנות: 1-800-800-107 דאנאקוד: 567-16

 

ספרוני העזר

 • חקירות
 • יעדים ושאיפות
 • נישואין
 • הדינמיקות של הקיום
 • מרכיבי ההבנה
 • האינציקלופדיה של החיים
 • סולם הטונים הרגשיים
 • תקשורת
 • איך לפתור קונפליקטים
 • סיועים למחלות ופציעות
 • שלמות אישית ויושר
 • תשובות לסמים
 • אתיקה ומצבי פעולה
 • הגורם לדיכוי
 • פתרונות לסביבה מסוכנת
 • ילדים
 • כלים למקום עבודה
 • יסודות ההתארגנות
 • יחסי ציבור
 • טכנולוגיית הלמידה
 •